Auckland is namelijk een geweldige stad die zoveel te bieden heeft. Check deze lijst met 11 toffe dingen om te doen in Auckland. Dan begint je reis meteen perfect.
Auckland is de stad waar voor velen het avontuur in Nieuw-Zeeland begint. Alleen iedereen is zo benieuwd naar de rest van het land dat men vaak vergeet leuke dingen te doen in Auckland. Daar gaan we verandering in brengen.
Alles in de lijst ligt lekker centraal en is makkelijk te voet of per bus te bereiken. Bij het boeken van je hostel (zie ook 5 van onze favoriete hostels in Auckland) kun je meteen checken hoe dichtbij je bij de bezienswaardigheden uit onze top 11 zit.
1. Auckland Museum
Het Auckland War Memorial Museum (of Auckland Museum in het kort) is dé beste plek om de geschiedenis van Nieuw-Zeeland, de mensen en ieders rol in de Pacific te leren kennen.
Het museum ligt middenin het Auckland Domain, dat grote park middenin de stad. Toegang kost NZ$25 voor internationale bezoekers. Voor wat je allemaal te zien krijgt in het Auckland Musuem is dit het meer dan waard. Een unieke culturele ervaring.
Meer info vind je op de website van het museum.
2. Shoppen in Parnell
In heel Auckland kan er flink geshopt worden, zoals je zult zien als je door Queen Street loopt. Langs die brede en lange straat vind je veel winkels en een aantal winkelcentra.
Echt leuk en uniek shoppen doe je in Parnell, de wijk die je tegenkomt als je vanaf Queen Street dwars door Albert Park en Alten Park gaat, waarna je via Parnell Rise Parnell binnenloopt (of pak de Inner Link Bus).
In Parnell vind je allerlei boetiekjes en onafhankelijke winkeltjes met sieraden, kunst, chocola en meer van dat leuks. Plus gezellige restaurantjes en cafeetjes. Parnell is echt een superleuk gebied.
3. Viaduct Harbour
Als je aan het einde van Queen Street bent (ter hoogte van het water en de Ferry Building), sla je linksaf en loop je zo naar de haven oftewel Viaduct Harbour. Daar vind je (naast de vele jachten en boten) veel restaurantjes en cafés.
Als je even door loopt, kom je bij de Wynyard Crossing brug. Daar staan veel bankjes en kun je heerlijk op de trappen bij het water zitten. Heerlijk om in de zomer met je voeten in het water van het Viaduct Basin te hangen, terwijl je geniet van een bakje sushi of een pie die je net gekocht hebt (lunchtip!). Het zomerse leven is goed te doen in Auckland.
4. Industrieel met vis: Silo Park en Fish Market
Nadat je lekker uitgerust bent bij het Viaduct Bassin kun je verder rechtdoor lopen over de voormalige kades van de goederenhaven, waar nu allemaal hippe cafeetjes gevestigd zijn in industriële stijl.
Je komt daar ook de Fish Market tegen, waar je de meest verse vis ooit kunt kopen. En het is dé beste plek voor het klassieke Nieuw-Zeelandse gerecht: Fish & Chips (met een flesje L&P limonade erbij).
Het park aan het einde van de straat is Silo Park, te herkennen aan de hoge silo's die er nog staan. Je kunt er lekker in het gras liggen, genieten van openluchtfilms in de zomer, foodtrucks, marktjes en meer. Silo Park verveelt echt nooit. Kijk maar eens naar de vele gratis evenementen die daar georganiseerd worden in de (na)zomer.
5. Bekijk Auckland van bovenaf: Sky Tower
Deze iconische toren kun je niet missen in Auckland. Het is meteen het ideale navigatiepunt als je de weg even niet meer weet. Loop naar de toren en je bent zo weer in Queen Street in het centrum. Een bezoek aan Auckland is dan ook niet compleet zonder bezoek aan de Sky Tower.
Je kunt naar boven en genieten van het uitzicht of je kunt er van afspringen (net iets anders dan een bungee jump), maar je kunt ook over het dak lopen als je kiest voor de Sky Walk. Alle info en prijzen voor je bezoek aan de Sky Tower vind je op de officiële website.
6. Sushi en ander lekker eten in Auckland
Als je dol bent op sushi kom je in Nieuw-Zeeland goed aan je trekken. Zo lekker en zo vers heb je het nog nooit geproefd. Eenmaal terug in Nederland wil je de saaie, oude sushi die ze hier serveren niet meer… Zodra je aankomt in Auckland zul je zien hoeveel keuze er aan sushi is, van kleine onafhankelijke tentjes tot ketens als St. Pierre's (die je veel in winkelcentra tegenkomt). Voor $6 tot $10 heb je al een heerlijk bak sushi van formaat.
Maar naast alle heerlijke sushi's vind je er natuurlijk ook super Nieuw-Zeelandse gerechten (Fish & Chips of de gourmet hamburgers bij Burger Fuel of Velvet Burger) en vele andere internationale keukens: Indiaas, Italiaans, Thais en veel meer. Er is een ruime keuze aan eenvoudige, goed en betaalbaar eten buitenshuis, van gezellige koffietentjes tot streetfood-achtige eettentjes.
7. Beklim de slapende vulkaan Mt. Eden
Wil je een lekker actieve ochtend of middag hebben, dan is een wandeling op de slapende vulkaan Mt. Eden in de gelijknamige wijk van Auckland echt iets voor je.
Aangezien je toch al lekker actief bezig gaat zijn die dag, kun je het beste met de bus heen (check bij je hostel staff voor meer info en bustijden naar Mt. Eden).
De weg naar de bovenkant van Mt. Eden is goed aangegeven, je kunt het beste via één van de wandelpaden naar boven lopen. Meer info.
8. Naar de overkant: Devonport (en Takapuna)
Over Queen Street en de Ferry Building hadden we het al eerder. Vanaf daar kun je met de ferry naar Devonport, de wijk recht tegenover het centrum van Auckland. Je kunt daar goed wandelen, eten en drinken.
Takapuna ligt iets verder en is het beste met de bus of auto te bereiken… De moeite waard.
9. Avondje film of theater doen in Auckland
Zin in een keertje niets doen in Auckland? Nou ja niets, gewoon even een relaxte avond en lekker chillen bij de film of een theatervoorstelling of comedy. In het Skyworld Indoor Entertainment Centre zit het filmcomplex van Event Cinemas waar alle populaire (internationale) films draaien. Ook zit er een bowlingbaan, staan er pooltafels en zijn er vele speelkasten (het lijkt wat op Het Circus in Zandvoort, voor de Noordhollanders onder ons).
Heb je meer zin in alternatieve films of filmhuis-achtige films dan kun je naar Rialto Cinemas in New Market (vlakbij Parnell) gaan. Voor theater- en toneelvoorstellingen is er het Civic Theater.
10. Hip en funky: Britomart
Het gebied rondom het Britomart Transport Centre is van vergeten gebied verandert in een hip stuk Auckland. Je vindt er luxe boetieks en hippe restaurants. Zeker de moeite waard om langs te lopen. Of om lekker in het gras te relaxen met een drankje.
Of om op zaterdag (van 8.00 's ochtends tot 12.30 's middags) naar de City Famer's Market te gaan voor heerlijke lokale ingrediënten of gerechten; vers, biologisch en rechtstreeks van de boer. Meer info over Britomart.
11. Genieten van muziek of een (craft) biertje in Auckland
Kroegen en uitgaansgelegenheden zijn er volop in Auckland. Wat je smaak ook is, je hoeft je nooit te vervelen in deze. Een paar plekken waar je je zeker goed kunt vermaken:
- The Brit (voormalige Northern Steamship Co) – Voor het echte pubgevoel ga je naar The Brit bij Britomart. Na het werk een biertje drinken met een bak friet of andere NZ snacks erbij. Bij mooi weer zit je heerlijk op het kleine terras en zie je de cruiseschepen uit de haven vertrekken.
- Danny Doolan's – Ierse pub bij Viaduct Harbour waar het in het weekend beredruk maar beregezellig is. Ook treden er vaak kleine of onbekende bandjes op.
- Diverse pubs en barretjes aan Vulcan Lane, zijstraat van Queen Street. Ga eens voor een craft biertje naar Vulture's Lane, Belgische gezelligheid in The Occidental Belgian Beer Cafe of één van de andere bars. Gezellig is het er altijd.
En voor reizigers die van een smakelijke voorbereiding houden, drink alvast een Nieuw-Zeelands biertje in Nederland. Of houdt het alvast in je achterhoofd als je straks na je reis heimwee hebt. Je kunt meer Kiwi biertjes in Nederland vinden dan je wellicht denkt.
Er is nog veel meer te doen in Auckland
En dat zijn nog maar 11 dingen om te doen. Auckland heeft nog veel meer te bieden.
- Wandelen of fietsen, bijvoorbeeld vanaf Half Moon Bay.
- Gratis evenementen, zoals het Lantern Festival of gratis concerten.
- Knuffelen met katten in het Barista Cats Cafe.
- Genieten van een heerlijk biertje. Check hier alvast de prijzen van een biertje in de stad.
- Sinds februari 2017, 29 nieuwe plekken om gratis te kamperen in de stad.
Je kunt je dan ook minstens een paar dagen vermaken in Auckland. Er is geen reden om meteen de stad uit te gaan want Auckland is echt supergezellig.
Auckland: de stad waar de show nooit ophoudt
Als afsluiter de video waar het binnen 1 minuut duidelijk is: de show stopt nooit in wereldstad Auckland. Heerlijk!